hkucuk

Denizli'de Çalışma Toplantısı

April 29, 2012 • ☕️ 1 dk okuma • 🏷 eğitim, genel


3 - 4 - 5 - 6 Mayıs tarihlerinde Denizli’de Toplum Gönüllüleri Atak Organizasyonlarından biri gerçekleştirilecek. “Pati Atak” adını taşıyan bu proje ile sokak hayvanları hakkında bireylerin bilinçlendirilmesi, bir farkındalık oluşturulması amaçlanıyor. 4 gün sürecek olan bu organizasyon için 50’ e yakın kişi farklı şehirlerden Denizliye gelecek ve koordineli bir organizasyon yapılması gerekiyor. Bizde organizasyona katkı sağlamak için Saha Koordinatörümüz ile birlikte geçen hafta sonunu Denizli’de geçirdik ve bir çalışma toplantısı gerçekleştirdik.

Bu çalışma toplantımızın amacı ekibin atak sonuna kadar yapacaklarının neler olduğunun üzerinde çalışarak bir iş takvimi çıkartmaktı. İş takvimi çıkarmanın öncesinde yapılacak olan atağın ilk fikir süreçleri, hazırlık süreci, hazırlık sürecinde yaşanılan olumlu ve olumsuz durumlar, atak anı ve sonrası hakkında konuşarak ne durumdayız, nereye varmak istiyoruzu biraz daha belirgin hale getirdik. Güzel de oldu :)

İş takvimi oluşturma aşamasında her ekip (ulaşım, konaklama, yemek, iletişim vb.) kendi iş kalemleri üzerinde çalıştılar. İlk olarak yarım saatlik bu süreçte oluşturdukları iş kalemlerini diğer ekiplere de sunarak eksik olan yerler tamamlandı, yanlışlar düzeltildi. Bu süreçte bir çalışma toplantısından atak toplantısına dönüşen anlar olsa da ekip için verimli tartışmalar da yaşandı. Sunumların ardından her ekip tekrardan bir araya gelerek çıkan iş kalemlerini düzenli bir yapıya getirerek (iş kalemlerinin gruplandırılması, her iş kaleminin hangi tarihler arasında, kim tarafından yapılacağının belirlenmesi) görsel olarak iş takvimlerini oluşturdular. Tüm ekiplerin iş kalemlerinin toplanmasının ardından 137 satırlık bir çalışma takvimi oluşturuldu. :D Allah kolaylık versin :))

Ekip oluşturduğumuz çalışma takvimi üzerinde hareket ederek daha sağlıklı bir şekilde bu organizasyonun altından kalkacaktır diye düşünüyorum. Her türlü o ekip bu işin üstesinden gelecek, sadece işleri kolaylaştırmanın bir yolunu sunduk biz onlara. Umarım haftaya çok güzel bir organizasyon gerçekleştirirler :) Ben onlarla olamayacağım çünkü büyük ihtimal Bandırma’da yapılacak olan atakta olacağım.

Dipnot: Toplum Gönüllüleri sahasında yapılan, yapılacak bir çok etkinlik var :) Bunların neler olduğunu merak ediyorsanız Tog Takvim aracılığıyla bu merakınızı giderebilirsiniz :)