hkucuk

İlköğretim Birinci Kademe Öğrencileri İçin HTML Öğrenme Sistemi

May 1, 2012 • ☕️ 1 dk okuma • 🏷 eğitim, yazılım


Geçen sene öğretim materyali hazırlama ile ilgili bir dersimiz kapsamında ilköğretim birinci kademe Bilişim Teknolojileri dersinin ders programlarında da yer alan “İnternet Sitesi Yapıyorum” ünitesi üzerinden hareketle, öğrencilerin videolu anlatımlar aracılığıyla HTML dilini öğrenmelerini amaçlayan bir site tasarlamıştım. İş dosyalarımı tuttuğum klasörümü düzenlemeye çalışırken sildim sandığım :D bu siteyi sapasağlam bir şekilde buluverdim.

Bu sene İzmir Dr. Cavit ÖZYEĞİN İlköğretim Okulunda öğretmenlik stajımı yapıyorum. İkinci dönem boyunca 7/C sınıfının derslerini yürütüyorum ve derslerimde öğrencilerime HTML öğretmeyi, daha doğrusu HTML ile ilgili temel bilgileri onlara kazandırmayı amaçlıyorum. Bu derslere başlamadan önce geçen sene yaptığım ve buradan paylaşıyor olduğum programı çok aramıştım fakat bulamamıştım. Derslerin bitmesine çok az bir zaman kala karşıma çıkan programı tekrardan incelediğimde birinci kademe öğrencileri için biraz ağır olduğunu düşünmeme rağmen öğrencilerimle paylaşmayı düşünüyorum. Biraz zorlanma olmadan kalıcı bilgiler elde edilemez. Fakat sadece öğrencilerim bu kaynaktan faydalanmasın, ihtiyacı olan herkes kullanabilsin, öğrenebilsin diyerek bloğuma da koymaya karar verdim :)

Program içerisinde;
*Html Nedir?
*Html Etiketleri
*Html Parametreler
*Html Metin Biçimlendirme
*Html Listeleme
*Html Formları
*Html Form Action
*Html Tablolar
*Html Bağlantı
*Html Arka Plan
*Html Font
*Html Stiller
*Html Script
*Html Başlık
*Html URL

konu başlıkları basit bir dille anlatılmaya çalışılmaktadır. Ayrıca basit örnek kodlar ve basit bir değerlendirme kısmı da program içerisinde yer almaktadır.

Programı indirmek için tıklayınız.

Yararlı olması dileklerimle ;)