hkucuk

Manisa'da Sorumlular Atölyesi

April 1, 2012 • ☕️ 1 dk okuma • 🏷 eğitim, genel


Geçtiğimiz hafta sonu Manisa’da Celal Bayar Üniversitesi Toplum Gönüllüsü arkadaşlar ile iki adet atölye yaptık. Tog Manisa da örgütlenme içerisinde uygulanacak olan sorumluluk sisteminde sorumluluk alacak kişilerin hangi işleri yapacağını konuştuğumuz, belirlediğimiz sorumlular atölyesi ile örgütlenme içerisinde uygulanması için yeni projelerin oluşturulmasını amaçladığımız proje atölyesini gerçekleştirdik. İtiraf etmeliyim, iki atölyenin toplamda 7 buçuk saat sürmesinden dolayı çok yorulduk. Fakat hedeflediğimiz verimi elde ettiğimiz için bu yorgunluk hiç önemli değildi :)

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Dersliklerinde yaptığımız atölyeler sırasında oldukça eğlenceli ama en önemlisi de konuşarak, tartışarak, üreterek zaman geçirdik. Kocaman derslikte atölyenin sonunda poster asacak duvar kalmaması, ellerimizin board marker ve keçeli kalemler yüzünden rengarenk olması zamanımızı hiç de boşuna geçirmediğimizin birer kanıtıydı :) Atölyeler de neler yaptık, nasıl yaptık gibi konulara girmeyeceğim. Atölyelerin çıktıları tamamlanır tamamlanmaz ve atölyelerde uyguladığım metodlardan oluşan dökümanı hazırlar hazırlamaz buradan paylaşmayı düşünüyorum. Ayrıntıları merak edenler dökümanları inceleyebilirler. Kim bilir, farklı alanlarda bu bilgilerden yararlanmak isteyenler olabilir :)

Atölyelere katılarak değerli zamanlarını ayıran, bilgilerini sunan tüm katılımcılara bir kez daha teşekkür ediyorum :) Önümüzdeki hafta sonu da İzmir Üniversitesi Toplum Gönüllüleri ile aynı atölyeleri gerçekleştiricez. Aynı güzellik ve verimlilikte geçeceğinden şüphem yok :D